O webu

Současnost

Člověk je od přírody líný, proto si dovolím říct, že hledání motivace, je nejpřirozenější cesta, jak naložit s volným časem. Motivace má nespočet podob, pro mě může mít formu informací, o které se můžu dělit s ostatními. Jinými slovy je to nejsnazší cesta, jak se dokopat k věcem, které bych měl jako řádný animátor znát. Rád bych proto v nepravidelných intervalech doplňoval web o své postřehy, poznámky a nápady v oboru, s kterými se potkávám.

animace.com 2003

Historie

Spletitá historie serveru animace.com sahá k počátku roku 2003. Tehdy jsem si jako student druhého ročníku animovaného filmu na FMK UTB vzal semestrální předsevzetí, vybudovat jednoduchý a přehledný server, který by zprostředkoval začínajícímu animátorovi základní znalosti o digitální animaci. Školní projekt se bez finanční podpory podařilo díky obětavým redaktorům udržet více než rok. Server tehdy obsahoval informace od recenzí animovaného filmu přes archivy postupů až po relevantní seznamy. Pro další budoucnost bylo nezbytné nutné nejen pokrýt základní náklady na provoz, ale také nabírat fundované redaktory, kteří by svým přispíváním rozšiřovali obsah. Jedna z cest jak tento neziskový projekt finančně zaštítit, byla žádost o školní grant, díky kterému by Univerzita mohla zavést a rozvíjet svůj vlastní projekt. Byť vše nasvědčovalo tomu, že podobný projekt má při svém rozsahu šanci na úspěch, veskrze vše zhatila tehdejší neochota se podílet na dlouhodobém projektu, jehož mediální efekt není viditelný v rámci měsíců, ale roků.

Spolupráce

Pokud si myslíte, že Vám něco na serveru chybí, případně se chcete podělit o své zkušenosti s ostatními, neváhejte a pište — pavel(@)animace.com