XYZ, Sony, The Mill

Kdo by nebyl rád za klienta, který nesází na jistotu a je ochoten naslouchat zkušenostem tvůrce? Obchod bez rizika neexistuje, vybral jsem pár příkladů z minulého týdne, kde se riziko zadavatelům rozhodně vyplatilo…

Australští XYZ Studios vytvořili reklamní spot automobilky Dodge. Práce by svým cartoon pojetím nevybočila, kdyby do ní autoři vkusně v plánech nezakomponovali akvarelové prostředí, které bují nevídanou barevností. Škoda, že animaci nedostal do ruky někdo zručnější, snad můžu jen dodat, jako celek působí svěže a velmi neotřele.

Londýnské studio The Mill asi netřeba představovat, co však za poukázání rozhodně stojí je reklama pro nové Audi RS6 Avant. Dovolím si říct, že Mill tímto počinem nastolil laťku hodně vysoko. Výborný nápad, skvělé pojetí, gradace celého spotu a výborný střih v důsledku dává nový rozměr pro automobilovou reklamu. Klobouk dolů.

Kdo by neznal newyorské zajíčky, skákající kuličky či exploze barev? Za vším stojí firma Sony se svou kampaní, která se snaží oslovit zdánlivě nespojitelným. Nový spot Foam natáčený v Miami studiem Fallon opět nabourává zažité představy o standardní propagaci a image firmy. Krátké pozastavení nad procesem tvorby k nalezení zde.

Na závěr bych rád ještě poukázal na nový celovečerní film od francouzských Mac Guff studios Dragon Hunters (Lovci draků). Podle prvních reakcí to vypadá na vykrádačku všeho možného s „mizernou animací“. Každopádně trailer něco málo napoví, nechme se překvapit.